Александра Пријовиќ се повлекува од музичката сцена

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кон крајот на јуни запливаа во брачните води и официјално станаа сопруг и сопруга.

Пријовиќ ужива во првите месеци во бременоста, а во март следната година парот ќе стане родители на нивното прво дете, односно момче.

„Не знам каде ќе се породам, дали тука или во Америка. Досега не се огласував во медиумите поради мојата состојба, ова е првпат. Сите интервјуа, изјави се лажни. Не сакам многу да зборувам, тоа е моја интима“, неодамна изјави Пријовиќ за Гранд.

Откако дозна дека е бремена, Александра откажа неколку настапи, а сношти во Швајцарија го одржа и последниот настап пред да се повлече.

Нејзините фановите коментираа дека никогаш не изгледала поубаво.

Пријовиќ на кратко ќе се повлече од музичата сцена за да ужива во бремноста, а ќе се врати по породувањето, пренесуваат српските портали.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*