September 14, 2018

Македонија

Спире Јовановски со ново прво инструментално ЦД

Младиот професор по музичка уметност од Битола Спире Јовановски неодамна го пласираше своето прво инструментално ЦД. Новиот материјал се состои од осум инструменталки, поточно македонски…

Македонија

Гостиварските “Фаворити бенд” со нова песна за идните невести

“Невеста бела самовила” е најновата песна од гостиварските “Фаворити бенд”.  “Фаворити” настапија со оваа песна на годинешното издание на Лешок фест 2018 година. Како што…

Македонија

Група “Соната” седумнаесет години на македонската музичка сцена

Велешката група “Соната” опстојуваат цели 17 години на македонската музичка сцена, при што зад себе бележат голем број испеани македонски песни, како и издаден албум….

Балкан

Шокантна исповед на Лепа Брена: „На синот на Александра и Филип нема да му бидам баба“

  Една од најголемите балкански ѕвезди порачува дека нема да биде баба на синот кој ќе го добијат Александра и Филип Живојиновиќ. Пејачката објасни дека…