Медиумите ја “распнаа” Едита поради целулитот

Пејачката Едита Арадиновиќ по подолга пауза се врати на сцената, а освен што го врати гласот и го реши проблемот со полипите, српските медиуми пишуваат дека изгледа запуштено во поглед на изгледот и има целулит.

Таа неодамна на настап носеше стајлинг кој ги откри нозете и колковите, а од истиот се виде и повеќе од што треба. Речиси да не постои жена и девојка која нема барем малку целулит, а меѓу нив е и пејачката Едита.

Иако на своите обработени фотографии на социјалните мрежи изгледа одлично, фотографите ја уловија во не така совршено издание кое веднаш се најде како дел од насловите во таблоидните српски портали.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*