Марија Шерифовиќ откри која пејачка треба да ја претставува Србија на Евровизија

Пејачката и победничка на Евровизија во 2007 година, Марија Шерифовиќ, се огласи на социјалните мрежи и даде предлог за претставник на Србија за евровизискиот музички натпревар.

Марија истакна дека пејачката Јелена Карлеуша треба да оди на Евросонг, но овој пат даде предлог од друг агол.

-Еј луѓе еве идеја! Ако веќе решивме да пратиме некого што е „суперстар“ во нашата земја, ајде тоа нека биде некој што е преталентиран и мој брат, напиша Марија на својот Инстаграм профил.

Марија смета дека идеален кандидат за претставник на Евровизија е Јована Николиќ со која ја има дуетската песна „Нисмо смели“.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*