Синот на Ламбе Алабаковски порасна во преслатко момче и тргна во градинка

Македонскиот пејач Ламбе Алабковски иако не е присутен на музичката сцена, сепак тој понекогаш е присутен во медиумите и може да прочитаме за неговите активности од САД.

Ламбе заедно со својата сопруга и синот живеат во Америка, а пејачот понекогаш знае да објави фотографии на социјалните мрежи и да се пофали како ужива во далечната земја.

Деновиве тој имаше повод за славење, односно неговиот син Михаил тргна во градинка.

Ламбе на својот Инстаграм објави фотографија од неговиот наследник, а во описот напиша: Прв ден во градинка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*