НАСКОРО!!! Промоција на спотот за дуетот на Елена Јовческа и Модус бенд

Познатата стара песна која потекнува од Реканскиот крај, а носи наслов “Џемиле мори Реканко” овој пат отпеана и отсвирена во едно поинакво светло од страна на фолкерката Елена Јовческа и Модус бенд. За песната деновиве се снимаше и спот, во соработка со ИН продукција.

Елена Јовческа и Модус бенд снимија спот за дуетската песна која носи наслов “Џемиле мори Реканко”. Спотот се снимаше во прекрасните предели на селото Зовиќ кое се наоѓа во Мариовскиот крај.

-Сите ние добро знаеме со какви предели располага нашата прекрасна земја Македонија и дојдовме до заедничка идеја да го одбериме ова навистина посебно место, а посебно затоа што располага со прекрасни терени, тука се мостот, старата воденица, етно куќата и мислам дека гледачите ќе бидат задоволни од сето она кое што го снимивме и во секој случај мислам дека ќе биде добро прифатено кај секој.-истакна Никола Кочан, за естрадниот магазин “Естрада плус”.

-Кога соработувам со моите драги колеги од група Модус, си поминувам секогаш супер. Морам да ви кажам дека навистина ќе имаме убав спот и се разбира убава песна.-вели Елена.

Инаку, станува збор за преработка на стара песна од Реканскиот крај, која Елена и група Модус ја носат во едно поинакво светло, а спотот ќе биде во филмувана верзија.

-Самата песна си има и своја приказна за познатата Џемиле, девојка од прекрасниот Реканскиот крај и на некој начин сакавме да го доловиме текстот со тоа глумење, како се кини ѓерданот, како му го кини елечето итн. Несакам да откривам многу, мислам дека ќе биде навистина прекрасен спот.-додаде Никола при неодамнешното интервју.

Аудиото за песната се сними во студиото на Никола Кочанковски, а спотот го работеше ИН Продукција. Деновиве се очекува промоција на сателитската ИН ТВ, како и на повеќе регионални телевизии низ Македонија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*