August 30, 2018

Македонија

Тони Димитриоски и Димитар Митровски со заедничка соработка

Познатиот виртуоз на труба Тони Димитриоски кој живее и работи во Сиднеј, Австралија и младиот хармоникаш Димитар Митровски од Македонија, ги промовираа двата спота за…

Балкан

Карлеуша вистинска тигрица на одмор во Кина

Српската пејачка Јелена Карлеуша ова лето за своја дестинација за одмор ја одбра далечната Кина. Веројатно заради  новиот клуб на нејзиниот сопруг Душко, кој дресот на турски Бешикташ летово го  замени…