Близнаците на Мадона наполнија 6

Близнаците Стела и Естре, кои Мадона ги донесе од Малави, наполнија 6. Ова стана јасно од официјалниот профил на пејачката во Инстаграм, каде што постави неколку видеа и фотографии од нејзиниот роденден.

По прославата на нејзиниот 60-ти роденден во Мароко, кралицата на попот имаше прекрасна забава за нејзините ќерки, чии фустани беа купени специјално за поводот.

Едно од видеата покажува како девојките се обидуваат да дувнат неколку свеќи, кои наместо на торта се ставени на крофни. На другите две, Стела и Естер уживаат во нивните блескави очила, а нивните браќа и сестри танцуваат во чад во боја.

Мадона има син по име Рокко од нејзиниот брак со режисерот Гај Ричи и ќерката Лурдес Леон од нејзината врска со фитнес тренерот Карлос Леон. Покрај двете близначки, пејачката ги посвои момчето и девојчето на Малави – Давид и Мерси.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*