August 22, 2018

Балкан

(ВИДЕО) Жешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ го запали Инстаграм

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ и тазе пејачка Анастасија, периодов е актуелна со нејзината прва песна „Совршен пар“. Наследничката на славната српска пејачка летово е постојано…

Македонија

Преку ИН телевизија дознаваме за новостите во македонската музика, вели познатиот музичар Љупчо Попоски

ИН тв е доста гледана во Австралија па нашинците во оваа далечна земја се повеќе своите информации од родната Македонија  ги дознаваат токму преку овој…