August 16, 2018

Македонија

Оркестар Маестрал : Во Македонија квалитетот никогаш не недостасува

“Во Македонија квалитетот за музика никогаш не недостасува.”-ова го истакна гитаристот Александар од Оркестар Маестрал од Битола, при гостувањето во ИН Продукција. Од Оркестарот имаат…

Ексклузивно

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ за Естрада плус : Велевска одговори на се и стави крај на чаршиските муабети

Фолк пејачката Елена Велевска деновиве е топ тема, како во медиумите така и во чаршијата. По десет години брак, таа реши да стави крај, како…