Алексовски: Пресреќен сум што имаме толкав број учесници на годинешниот Интернационален музички фестивал “Тра ла ла”

August 15, 2018 Vesna Bastovanska 0

Покрај преубавиот амбиент на базенот во хотелот Белви во Охрид отпочна 19-то издание на годинешниот Интернационален музички фестивал “Тра ла ла”. Притоа пред публиката беше […]

Селин Дион има нова љубов

August 15, 2018 Vesna Bastovanska 0

Славната пејачка Селин Дион  пред две години се соочи со тежок период во нејзиниот живот, бидејќи нејзиниот сопруг Рене Анжели почина, но сега очигледно повторно […]