Пинк откажа уште еден концерт во Сиднеј

Американската поп ѕвезда Пинк примена е во болница во Сиднеј поради стомачен вирус, поради што одложи уште еден концерт во тој австралиски град.

Првиот концерт во Сиднеј на светската турнеја „Преубава траума“ беше закажан за петок, но по препорака на лекарите, пејачката го одложи.

Пинк го издржа концертот во саботата, но во неделата била примена во болница поради дехидрација.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*