Ги „извиси“ фановите: Аца Лукас не се појави на настап во Охрид

Аца Лукас го откажал вчеравечер настапот во Охрид, а известувањето за откажувањето го постирале на официјалната Фејсбук страница на пејачот.

„Настапот во Охрид е откажан поради влошената здравствена состојба на Аце Лукас. Во оваа прилика, им се извинуваме на сите обожаватели, посетители, пријатели кои планираа вечерва да дојдат на настапот  и ги молиме за разбирање. За следниот термин за настапот ќе бидете навреме информирани“.– се вели во соопштението.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*