August 6, 2018

Македонија

Веќе е во Австралија со подготовки за неговиот настап на Балканската вечер, Гоце е неуморен со своите настапи

Работните ангажмани кои ги имаше предвидено во летниот период, како и копнежот по родната земја особено неговиот роден град Прилеп, го навратија по втор пат…

Македонија

“Стари песни, стари другари” за два месеци собра скоро 100.000 прегледи на YouTube

Балкан бенд пред два месеци ја промовираа најновата песна “Стари песни, стари другари”, заедно со спот. Гледаноста на јутјуб каналот веќе достигнува 100 илјади прегледи,…

Македонија

“Лихнида кајче веслаше” постана балкански хит која и денес се пее и препејува

Кога ја отпеа во далечната 1986 година “Лихнида кајче веслаше” доајенот на македонската песна Ефто Пупиноски, ни од блиску не можеше да помисли дека ќе…

Македонија

Ирена Спасовска барана со настапи на охридско-струшката ривиера

Постојано ведра, забавна и неуморна со песната да направи беспрекорна забава и атмосфера. Една пд најпознатите наши пејачки младоликата , русокоса фолкерка Ирена Спасовска е…

Балкан

Ги „извиси“ фановите: Аца Лукас не се појави на настап во Охрид

Аца Лукас го откажал вчеравечер настапот во Охрид, а известувањето за откажувањето го постирале на официјалната Фејсбук страница на пејачот. „Настапот во Охрид е откажан…