Аца Лукас завршил во болница

Поради проблем со гласните жици, Аца Лукас го прекинал концертот во Будва и завршил во болница.

Концертот го продолжил Амир Јахирспахиќ, еден од новите ѕвезди на српско познато талент шоу.

Состојбата на Лукас била толку лоша, што пејачот останал во болница и следниот ден бидејќи морало да прими инфузија со дијагноза дека има воспаление на гласните жици и ангина. Поради тоа што веќе ги имал предвреме земено парите за концертот, тој веќе следниот ден одржал нов концерт во истата дискотека, каде претходно го прекина настапот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*