August 2018

Македонија

Тони Димитриоски и Димитар Митровски со заедничка соработка

Познатиот виртуоз на труба Тони Димитриоски кој живее и работи во Сиднеј, Австралија и младиот хармоникаш Димитар Митровски од Македонија, ги промовираа двата спота за…

Балкан

Карлеуша вистинска тигрица на одмор во Кина

Српската пејачка Јелена Карлеуша ова лето за своја дестинација за одмор ја одбра далечната Кина. Веројатно заради  новиот клуб на нејзиниот сопруг Душко, кој дресот на турски Бешикташ летово го  замени…

Македонија

Благоја: Драго ќе ми биде ако некој пресними моја подзаборавена песна тоа ќе биде добро и за групата и за мене

Често пати во трката за конкуренција ние музичарите забораваме дека има многу убави стари песни кои може да се обноват, истакнува добро познатиот фолкер Благоја…