Силви бенд: Изминатите години се твореа многу поквалитетни композиции за разлика од денес

July 25, 2018 Vesna Bastovanska 0

Кога се појавија на македонската музичка сцена пред 30-тина години, детерминираа нов музички правец во забавната песна. Силви Бенд зад себе имаат бројни хитовски рефрени […]

Деми Ловато е во стабилна состојба по хоспитализирањето поради предозираност

July 25, 2018 Jasna Stojanoska 0

Латиноамериканската поп-пејачка Деми Ловато е во стабилна состојба, контактибилна и опкружена со семејството, по хоспитализирањето завчера откако наводно се предозирала, соопшти нејзиниот портпарол. – Деми […]