July 18, 2018

Македонија

Помалку познати нешта за Влатко Илиевски кои му беа во срце, но ретко зборуваше јавно

Помина повеќе од една недела откако Влатко Илиевски стана ѕвезда која сјае од небото и за голема жал ги напушти семејството, саканите, пријателите, роднините, колегите,…

Македонија

МАРЈАН КОЦЕВ ОСУМ ГОДИНИ ВО ЉУБОВ СО БИЛЈАНА

Фолк-пејачот Марјан Коцев ја прослави осумгодишнината во брак со сопругата Билјана. Тој на својот фејсбук-профил објави фотографија од нивната свадба. „17.07.2010. Среќна годишнина невесто моја“,…

Македонија

Гоце –Бананата: Имам желба да ја посетам дијаспората во другите земји каде што има македонци

Подготвува нов албум кој ќе има промоција како во родната Македонија, така и во далечната Австралија каде што Гоце Петрески Бананата жвее и работи. Неговото…

Балкан

Britney Spears го ископира спотот на Милица Павловиќ и ја украде идејата со Аца Лукас

Милица Павловиќ и Britney Spears покрај истиот стајлинг, имаат и многу слични сцени во спотовите. Една од најпопуларните пејачки во Србија Милица Павловиќ пред повеќе…

Балкан

Марија Шерифоиќ слави со денови,а сега пред нејзе е важна одлука,бара помош од фановите

Кучето на Марија Шерифовиќ стана татко,а пејачката тоа го славеше со денови.Но како што дојде време  наследникот да добие име,Марија ги ангажираше сите блиски,па и…

Балкан

Твојот секс, гадостите, тепачките… – Џоле Џогани и испрати порака на неговата внука во која жестоко ја осудува

Луна Џогани се наиде на мета во јавноста, но и во семејството откако започна врска со оженетиот Слободан Радоновиќ. Нејзиниот чичко Џоле Џогани го осуди…