Анета и група “Молика” го подготвуваат новиот албум, летниот период се резервирани низ Македонија

July 9, 2018 Vesna Bastovanska 0

Престојниот летен период и приликата што се тука на домашно тло, мегапопуларните битолчани Анета и групата “Молика” ќе го искористат да го финишираат својот најнов […]

ГЕЈ СВАДБА ВО СКОПЈЕ, БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА ЗАДОЛЖЕНА ЗА АТМОСФЕРАТА

July 9, 2018 естрадаплус 0

Младоженците – момче од Скопје и неговиот избраник, момче од Австралија со македонско потекло за пријателите направиле веселба и го официјализирале нивниот неодамна склопен брак.  Гостите […]

Стинг распали по Светското првенство: ФИФА е корумпирана, Мундијалот е полн со национализам

July 9, 2018 естрадаплус 0

Планетарно популарниот англиски музичар Стинг не е многу воодушевен од успехот на англиската репрезентација на Светското фудбалско првенство кое се одржува во Русија, бидејќи клупскиот […]