July 8, 2018

Македонија

Скоро три години од смрта на Уснија Реџепова,братот останал сам,сите го напуштиле

Една од најдбрите пејачи борбата со лошата болест ја изгуби на 1-ви октомври 2015 година во утринските часови.Сеќавањата на саканата сестра Уснија,за српските медиуми ги…

Македонија

БЕЗБЕДНОСНИТЕ КАМЕРИ ЌЕ ЈА РАСВЕТЛАТ МИСТЕРИОЗНАТА СМРТ НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ?

Снимките од безбедносните камери поставени на булеварот Трета македонска бригада, во близина на фабриката Раде Кончар треба да помогнат или откријат како настанала смртта на…

Македонија

Солзи и тага: Семејството, колегите, пријателите се простија од Влатко

Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом. Освен семејството, неговите…

Македонија

Последно збогум за Влатко Илиевски – семејството и пријателите денеска ќе го испратат во неговиот вечен дом

Познатиот македонски пејач и миленик на публиката, Влатко Илиевски, кој беше пронајден мртов во автомобил, ќе биде погребан денеска , 08.07.2018 година, на гробиштата во…