July 7, 2018

Македонија

Владо Јаневски : Немам девојка, не се вљубив, не се оженив и нема да се женам до крајот на животот

Владо Јаневски го прекина медиумскиот молк, на промоцијата на спотот за песната “Главен град на тагата“. „Можеби изминатиов период бевте лути на мене, си велевте:…

Македонија

Нема влидливи траги од насилство врз телото на Илиевски, велат од Обвинителството

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека ги расветлува причините за смртта на пејачот Влатко Иливески кој синоќа беше пронајден мртов во неговиот автомобил. „Дежурен јавен обвинител од…

Македонија

ПОЗНАТИОТ РОКЕР ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СКОПЈЕ

Македонскиот пејач Влатко Илиевски е пронајден мртов вчера вечерта во својот автомобил во Скопје. Од МВР истакнуваат дека Илиевски бил пронајден починат во возило марка…