Тага во домот на Миа Борисавлевиќ

Таткото на фолк пејачката Миа Борисавлевиќ,Рајко почина.

Рајко Борисавлевиќ беше кошаркарска легенда во клубот Металец од Ваљево,починал по неколку дена поминати во болница во кома.

“Миа поради загубата на татко и е скршена,се се случило изненадно.На Рајко му пукнала аурата по што е паднал во кома.Неколку дена ги поминал во кома,по што починал.Оваа информација ги погоди најблиските,како и сите кои ги познаваат,изјавил за српските медиуми добро информиран извор.

Погребот ќе биде за неколку дена.во родното Ваљево,а комеморацијата Рајко Борисавлевиќ ќе биде одржана во тамошната гимназија.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*