Соња и Јохан на прошетка со децата

Македонската фолк  пејачка Соња Тарчуловска на својот Фејсбук профил сподели фотографија од своето семејство.

Заедно со нејзиниот сопруг, Јохан Тарчуловски и нивните три деца, уживаат на прошетка во природа во овие летни денови.Соња одамна нема изадено нешто ново,максимално е посветена на семејството,а нам ни преостанува дека за скоро повторно ќе направи бум како тоа што го направи со песната “Во бело”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*