Илиевски ќе биде погребан утре на гробиштата во Ѓорче Петров

Пејачот Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров.

Неговото семејство, пријателите и фановите ќе се простат со пејачот од 11 часот во капелата на гробиштата.

Увид на лице место извршил јавен обвинител и увидна екипа на Министерството за внатрешни работи.
По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Од МВР изјавија дека истрагата е по тек и кога ќе заврши ќе соопштат детали.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*