July 7, 2018

Македонија

Фејсбук го затвори профилот: Сеќавајте се на Влатко Илиевски

Социјалната мрежа Фејсбук го затвори профилот на пејачот Влатко Илиевски кој синоќа беше пронајден мртов во неговиот автомобил на улицата Трета македонската бригада во Скопје….

Македонија

Елена Ристеска шокирана по смртта на Влатко: Вчера ми пиша да го снимиме дуетот, а денес веќе го нема

Откако денеска се простија многу естрадни колеги од прерано починатиот Влатко Илиевски, со свој статус се емотивно се збогува и Елена Ристеска, во продолжение ви…

Новости

Вака медиумите во соседството ја пренесоа веста за смртта на Влатко Илиевски

Откако потресната вест за смртта на македонскиот рокенрол пејач Влатко Илиевски ја потресе целата нација, со брзина на светлината веста ја пренесоа и соседите. Едни…

Новости

Се сеќавате ли на неа: Направи бум во музиката, замина за Америка, а сега Ерзана си дојде во Скопје

Поп-пејачката Елена Ристеска на својот инстаграм-профил се пофали дека е во еден скопски ресторан со поранешната музичка ѕвезда Ерзана. Таа објави заедничка слика и ги…