Ќе ве зарази: “Јако,Јако” на Лозани руши рекорди на гледаност на YouTube

 

После мега хитот “Километри”, Влатко Лозаноски сними нова песна и спот кои ќе бидат вистинска летна сензација.

Песната “Јако, Јако” е новото ремек дело на Лозано, а ќе ве освои од првото слушање.Се работи за љубовна балада, певлива и со одличен ритам.

Музиката и аранжманот се дело на Лазар Цветкоски, а текстот на Магдалена Цветкоска-Ена.

Видео спотот во моментов се наоѓа на 10-то место по гледаност на YouTube,за два дена има повеќе од 60.000 прегледи.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*