Драгана Мирковиќ покажа како изгледаше на свадбата!

Дури по 19 години брак, Драгана Мирковиќ покажа како изгледаше на свадбата. Таа на социјалните мрежи објави фотографија од нејзината венчаница.

Драгана Мирковиќ важи за една од најуспешните пејачки во регионот, а позната е по тоа што кариерата не ја градеше на приватниот живот туку на нејзините песни. Мирковиќ пред 19 години се омажи за Тони Бјелиќ, а фотографиите од нивната свадба се појавија дури по неколку години.

Пејачката се омажи во 1999 година, а на свадбата носеше многу едноставна венчаница. Мирковиќ исто така носеше и бел мантил, што беше невообичаен детал на венчаницата.

Таа неколку пати има изјавено дека материјалните нешта на нејзиниот сопруг ништо не и значат и дека тој и е голема поддршка. Драгана и Тони имаат успешен брак со кого има две деца, синот Марко и ќерката Мануела.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*