June 22, 2018

Македонија

Група “Респекти” ја снимија “Журка лудило” , песна која ќе биде летен хит

“Журка лудило” е најновиот летен хит кој групата “Респекти” го најавуваше во изминатиов период. Песната излегува за многу брзо време, од прилика за 3-4 денови,…

Балкан

Александра и Филип го изговорија судбоносното „Да“

Свадба како од бајките. Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ на гламурозната свадба го изговорија судбоносното „Да“. Најозборуваната свадба во регионот го дочека својот значаен момент. Пејачката…