Џенифер Лопез се врати на вежбањето

По многубројните настапи што Џенифер Лопез ги направи во светските метрополи, сег латинопејачката на социјалните мрежи објави видео од сала за вежбање. На видеото може да се забележи како Лопез ги затегнува својот грб и стомачните.

Популарната светска ѕвезда Џенифер Лопез има 48 години, а може да се пофали со совршено тело на кое може да и позавидат многу помлади девојки. Сепак за да го постигне тоа таа покажа на што се е спремна, па направи видео и го сподели на Инстаграм.

„Морам да го однесам задникот во теретана.“-напиша Џ.Ло и сподели видео каде покажа дека напорно вежба.

Таа отсекогаш важела за жена која има облини, но за да се одржи, секојдневно прави напорни вежби.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*