Алачки го прослави 51-от роденден

Македонската пејачка и водителка на емисијата  „Вкусот на традицијата“ вчера го прослави родеденот во интимна атмосфера, а првата и најдрага честитак ја доби од внуката.

Алачки сподели фотографија на која заедно со своја внука дува свеќички, а се пофали и дека добила и подарок од најсаканата.

Инаку, водителката го прослави 51 роденден.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*