Лејди Гага копија на Одри Хепберн

Лејди Гага од средината на мај е во Њујорк, каде го подготвува новиот албум. Воедно, со секое нејзино појавување, Гага предизвикува и бројни позитивни коментари. 

Меѓу последните во низата е и едно нејзино издание во кое сите ги потсети на неверојатната Одри Хепберн. Фустанот-мантил од „Зимерман“ го спои со чизмички до глужд, очила за сонце и шапка од брендот „Њујорк Винтиџ“.

Токму овој моден додаток е виновен што во ова издание го препознавме она на Одри од „How To Steal A Million“ од 1966 година.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*