Ќерката на познатиот босански музичар се обиде да се самоубие: Ја пронашле крвава во бањата, итно е префрлена во болница

Во домот на Милиќ Вукашиновиќ, поранешниот тапанар на Бијело дугме и фронтменот на Ватрени пољубац, во сараевската населба Језеро во попладневните часови се одиграла вистинска драма, кога неговата ќерка, маја Авдибеговиќ (35) се бидела да се самоубие.

Маја ги пресекла вените, најверојатно со жилет и изгубила многу крв, пишува сараевски Дневни аваз.

Некои од домашните Маја ја пронашол крвава во бањата и веднаш повикал полиција и Итна помош.

За среќа лекарите стигнале на време и несреќната жена ја згрижиле и ја префрлиле во Ургентниот блок на општата болнциа Абдула Накаш, каде раните на зглобовите и се санирани и се наоѓа вон животна опасност.

Авдибеговиќ ќе биде испратена на набљудување во психијатриската клиника.

Инаку, Маја долги години се бореше со зависноста од дрога.Познатиот рок музичар Маја ја доби во првиот брак со сопругата Вера.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*