June 3, 2018

Македонија

Андреј Илиоски дел од Македонската Филхармонија

Младиот и премногу музички телентираниот Андреј Илиоски недоамна беше дел од оркестарот на македонската Филхармонија. Како што истакнува Андреј, во Филхармонијата секоја година избираат ученици…

Балкан

Ќерката на познатиот босански музичар се обиде да се самоубие: Ја пронашле крвава во бањата, итно е префрлена во болница

Во домот на Милиќ Вукашиновиќ, поранешниот тапанар на Бијело дугме и фронтменот на Ватрени пољубац, во сараевската населба Језеро во попладневните часови се одиграла вистинска…

Балкан

Сопругата на Сакиќ одговори на обвинувањата: Не сум виновна за смртта на Синан, сакаме само достојно да го испратиме

Пејачот Синан Сакиќ почина во петокот во својот дом, а веднаш по трагичниот настан почнаа да кружат приказни дека за неговата смрт е одговорно семејството,…