“Хепи енд” најповеќе ја негуваат македонската песна

“Хепи енд” важи за бенд кој ја негува македонската музика. Имаат широк репертоар со музика за сечиј вкус. Периодов кој следи ќе ја промовираат нивната прва песна, а најавуваат и уште една песна, како и кавер верзии на познати хитови.

Момците од “Хепи енд” најповеќе ја негуваат македонската песна. На нивниот репертоар имаат различен вид на музика и велат дека свират се што ќе побара нивната публика.

-Како македонско народно, така и македонско забавно, ју-рок, поп фолк хитови, се што се бара на Балканот и странски песни, гледаме да сме во тек со се. Се трудиме доста да постигнеме, па се надеваме дека ќе ни се исплати трудот и пробите итн.-истакна Игор, вокал на бендот.

“Хепи енд” важат за група која соработува со голем број музичари и бендови од македонската естрада.

-Соработуваме скоро со сите бендови како од Скопје, така и од околината. Тука спаѓаат нашите колеги од Фидбек, Либеро бенд и многу други-вели Игор.

Инаку, во моментов се сконцентрирани на подготовка и промоција на нивната прва песна, а веќе најавуваат уште една авторска песна, како и нови кавери.

-Нашите планови за периодов кој следува се промоција на новата песна која ќе биде во поп рок фазон, да се посветиме потоа на втора песна, а ќе направиме уште кавери за јутјуб. Гледачите можат да ги видат на нашиот канал, имаме доста видеа, гостување во неколку емисии, има доста метаријал, па кој сака може да погледне.-додава пејачот.

Момците од “Хепи енд” периодов имаат бројни настапи низ земјава, а покрај свирките низ рестораните и клубовите, во последно време често настапуваат на семејните прослави.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*