Кање објави слика од наркоманското купатило на Витни Хјустон, јавноста е згрозена

Раперот Кање објави слика од наркоманското купатило на Витни Хјустон и го навлече гневот на јавноста.

Раперот Кање Вест минатата недела ја купил фотографија на починатата пејачка Витни Хјустон, на која се гледа хаосот во нејзината бања полна со расфрлани апчиња.

За хаотичниот призор од наркоманското минато на пејачката, ексцентричниот сопруг на старлетата Ким Кардашијан го отворил кесето и платил околу 85.000 долари, за да помогне во промоцијата на новиот албум на рапертоарот Пуш Т.

Контроверзната фотографија ќе ја „краси“ насловната на CD-то,со што тој веќе се пофали на Инстаграм.

Поранешниот сопруг на пејачката Боби Бранун револтирано коментираше дека тоа е невкусно и лудо и дека некој би требало да го натепа Кањје, а тој е вистинска личност за тоа.

Фотографијата е наводно снимена во Атланта во 2006.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*