Македонската Таеквондо ИТФ експедиција се врати со 2 бронзени медали од Европското Таеквондо ИТФ првенство во Талин –Естонија

May 2, 2018 Vesna Bastovanska 0

Македонската Таеквондо ИТФ репрезентација , благодарение на генералниот спонзор “ПН МЕТАЛ” ,предводена од престедателот Марјанчо Лазаревски црн појас  IV дан, поранешен светски вицешампион учествуваше  на […]

Што подготвуваат Благица Павловска и момците од „Лајв бенд Скопје“?

May 1, 2018 Jasna Stojanoska 0

Што подготвуваат Благица Павловска и момците од „Лајв бенд”-Скопје? Интересни фотографии беа објавени на социјалната мрежа фејсбук од заедничко снимање на фолк дивата Благица Павловска и […]