Ера Истрефи ќе ја изведе песната на Светскиот куп во Русија

Албанската пејачка Ера Истрефи доби голема чест од страна на организаторите на Светското првенство во фудбал кое од идниот месец ќе се одржува во Русија.

23 годишна Ера ќе ја изведе официјалната химна на мундијалот заедно со Вил Смит и Ник Џем.

Химната се уште не е промовирана во јавноста и истата ќе излезе во петок.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*