May 21, 2018

Македонија

Татијана: Чест ми е што ме викнаа да пеам на свадба во соседна Албанија

Фолкерката Татијана Стефановска на музички план малку одмара. Како што истакнува самата, со почетокот на сезонта на многу забави, нејзините работни ангажмани се постојани.

Македонија

„Ај кју“-Најлошо облечени учесници на Евровизија 2018 !

Ај кју добија бројни критики за настапот на Евровизија, а сега официјално добија награда за најлошо облечени на овогодишното издание на музичкиот натпревар. Македонските претставници…

Македонија

( ФОТО ) Почина матурант на чија матура требало да пее Адам Лабунски, пејачот не го враќа капарот !

Пејачот Адам Лабунски требало да пее на матурска забава, но за жал матурантот починал. Според коментарите на социјалните мрежи Адам, зел капар за тој настап и…