“Модерато бенд” најавуваат авторска песна и проект во живо

Модерато бенд при неодамнешното интервју истакнаа дека размислуваат за снимање авторска песна. Тие најавуваат уште еден проект во живо за месец декември.

Изминатиов период младите момци од “Модерато бенд”-Кавадарци, во соработка со ИН Продукција го снимија нивниот прв видео проект со кавер везии на познати македонски народни и забавни песни. Од бендот истакнаа дека не ја исклучуваат можноста за снимање на авторска песна за скоро време.

-Па да, нормално како и секој бенд и секој млад пејач, размислуваме за наша авторска песна, но полека. Се мора да е постепено, бидејќи набрзина неможе ништо. Имаме некои преговори, но ќе видиме како ќе излезе, можно е наредната година да излеземе со наша авторска песна.-вели при неодмнешното интервју, Дане Ќосески, вокал на бендот.

За кон крајот на годинава, од бендот најавуваат снимање на уште еден проект во живо.

-Нашите планови за понатака сега засега, колку што имаме разговарано со момците, ни се пред Нова година уште еден ваков проект во живо, значи да напоменам дека сите овие песни и орото се снимени во живо. Планираме уште еден ваков проект да снимиме во месец декември пред Нова година. Тоа ни се плановите, па ќе видиме како ќе излезе со време и други работи, но мислам дека ќе се оствари.-додава пејачот.

Инаку, Модерато бенд се добропознати во Тиквешкиот регион по големиот број настапи на семејни прослави и свадби.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*