May 10, 2018

Македонија

Досега неслучено, распродадени сите концерти на доајенот на македонската песна Наум Петрески во Австралија

Предвреме се распродадени речиси сите влезници за сите негови најавени настапи во далечната земја, иако доајенот на македонската народна песна Наум Петрески на 16-ти мај…

Македонија

Група “Чардак” со маестрален концерт го одбележа својот 20-ти јубилеј

Маестрален јубилеен 20-ти концерт приреди синоќа охридската група “Чардак” пред публиката во Центарот за култура “Григор Прличев”. Пред преполната сала “Чардак” направи вистински спектакл, како…

Балкан

Пукна двегодишната врска од Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ?!

Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ пред разделба. “Неможат да ги усогласат обврските и плановите.”-вели извор близок на пејачката. Во последно време Рада Манојловиќ и  Харис…