May 2, 2018

Македонија

Благица Павловска : Драго ми е што Елена се одлучи за мои песни, таа ќе ги донесе на нејзин својствен начин !

Елена Јовческа препеа две песни од Благица Павловска. При нивното заедничко гостување во ИН Продукција Благица истакна дека за неа е големо задоволство што младата…

Балкан

Дара Бубамара брзо го преболи Поршето-пејачката се поднови со „ѕвер“ вреден цело богатство

Со парите од големиот концерт кој го одржа во Белград, Дара Бубамара се поднови со нов автомобил. Таа своето порше го замени со мерцедес кабриолет….

Македонија

Македонската Таеквондо ИТФ експедиција се врати со 2 бронзени медали од Европското Таеквондо ИТФ првенство во Талин –Естонија

Македонската Таеквондо ИТФ репрезентација , благодарение на генералниот спонзор “ПН МЕТАЛ” ,предводена од престедателот Марјанчо Лазаревски црн појас  IV дан, поранешен светски вицешампион учествуваше  на…