April 19, 2018

Македонија

Џесика: “Една е Македонија” ме одбележува не само мене туку и мојата кариера

Минатата година останува забележана по нејзиниот голем хит за кој направи и видео запис, песната “Една е Македонија” од младата битолчанка Џесика Палашоска. Таа е…

Македонија

Бананата : Младежот во Австралија е доста заинтересиран за македонска музика

Македонската песна во голема мера се негува во далечната Австралија. Ова го потврдува и Гоце Петрески –Бананата, кој неодамна како гостин во ИН продукција, запрашан…

Свет

Мараја Кери среде скандал !

Пејачката Мараја Кери среде скандал. Поранешната менаџерка ја тужи пејачката за сексуално злоставување. Како што наведува Стела Булочников Стоплер, споменатата менаџерка, популарната пејачка пред неа…