Шакира олесни за 18 милиони евра

Популарната пејачка и сопруга на фудбалерот на Барселона, Жерар Пике – Шакира ќе мора да плати 18 милиони евра на даночните власти во Шпанија.

 

Инаку против неа ќе биде поднесен случај за даночна измама.
Причината е што Шакира не ги плаќала давачките за дел од своите приходи, откако живее во Шпанија. Колумбијката се пресели во Барселона откако стапи во врска со Пике во 2010 година.

Таа објасни дека тоа е грешка, а не намерно дејствиа. Таа потоа го префрлила износот на шпанскотоМинистерство за финансии.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*