February 22, 2018

Македонија

Татијана Стефановска презадоволна од спотот за баладата “Си одам”

Фолк пејачката Татијана Стефановска гостуваше во емисијата “Промо” каде ги сподели импресиите од нејзиниот најнов спот со наслов “Си одам”. Таа добила доста позитивни коментари…

Македонија

Младата Ангела и група Модерато со прекрасен настап на “Гоце фест”

Младата пејачка Ангела која потекнува од Македонска каменица, ја освои наградата за најдобар дебитант на овогодинешниот Гоце Фест. Таа беше придружувана од група Модерато, каде…