АНЕТА И МОЛИКА СО УСПЕШНА ТУРНЕА ВО АВСТРАЛИЈА

Анета и Молика се на Австралиска турнеа од почетокот на Декември па се до 15 Јануари.

Прекрасни концерти задоволна публика ,тие во Петокот имаја предпоследен концерт во Сиднеј,каде имаше повеќе од 600 присутни со е рекорд во последно време кога станува збор за Сиднеј,одамна не ја наполнал салата некој од нашите изведувачи како што тоа го направија Анета и Милика.Анета и Молика ги започнаја своите настапи ширум Австралија уште во декември ,па настапуваа за новогодишните и Божиќните празници и последните настапи им се за Стара нова година ,со тоа ја завршуваат и оваа турнеја во Австралија.Овој пат менаџер на нивната турнеа беше Влатко Јовески.

 

molika rusturuva vo punchbowl

Gepostet von Vlatko Joveski am Freitag, 12. Januar 2018

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*