Елена Јовческа шест години во соработка со ИН Продукција

Прилепчанката Елена Јовческа 6 години во соработка со ИН Продукција. Таа е презадоволна од таа соработка и вели дека дефинитвно истата ќе продолжи уште долг период. Најновоо кај фолкерката е подготовката на новиот албум кој треба да биде готово до крајот на 2018-та година.

Елена Јовческа презадоволна од соработката со ИН Продукција. Таа за јавноста открива дека нејзините почетоци се токму со ИН и дека нивната соработка трае веќе 6 години.

-За мене соработката е најдобра, одлична. Откако започна мојата кариера, веќе 7 години сум на сцената и сум заедно со ИН ТВ. Тие славеа 6 години, јас пеам 7. Што значи моето прво цд беше во 2012 година, точно 6 години соработка со ИН, откако постои се разбира.-истакна Јовческа.

Елена е позната по тоа што секогаш знае да ја изненади јавноста со нешто ново, без разлика дали станува збор за песна, спот и слично. Таа овој пат најави нов албум, на кој ќе има 15-тина нејзини најбарани песни, како и микс од други македонски хитови.

-Моето 5-то цд. 2018-та ќе имам цд за кое што ќе спремам дефинитивно промоција затоа што ќе биде 5-то и ќе биде “The best of Elena Jovceska” на која што ќе бидат поканети многу телевизии и сите мои колеги коишто ги сакам, ме почитуваат и ги почитувам.-додава фолкерката.

Јовческа за периодов најави снимање на уште еден спот. Нејзината нова песна “Замка”, ќе добие свое видео кое секако ќе го работи ИН Продукција.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*