Се за македонската естрада...


Please update your Flash Player to view content.


Најнови наслови

ЛЕШОЧКИОТ ФОЛК ФЕСТ 2014 ПОДГОТВЕН ДА ЗАПОЧНЕ

Реномираниот фестивал на новосоздадена македонска народна песна Лешочкиот Фолк Фест и оваа година со ново...

Повеќе...

"ТИ СИ ЗА МЕНЕ" ИЗБРАНА ЗА ЛЕТЕН ХИТ ЗА ОВАА ГОДИНА

Оливера Василевска со нејзината песна Ти си замене избрана за Фол летен хит за оваа година.

Повеќе...

Лепа Брена го одби „ладниот предизвик“: „ Сега...

Лепа Брена одби да учествува во Ice Bucket Challenge, хуманитарана акција која ја отвори Пит Фретс за помош на...

Повеќе...

Цеца Ражнатовиќ претседател на жири комисијата...

Како што дознава Телеграф, музичкото шоу „Pinkove zvezde” кое се емитува на телевизијата Пинк ќе биди сосема...

Повеќе...

Фолк пејачот Иван Радески снимаше нов видеозапис

Деновиве фолк пејачот Иван Радевски снимаше видеозапис за неговата најнова песна "Китино моме"

Повеќе...

Изборот за Летн хит ќе се одржи во Битола на 24...

Оваа година по три 4 години избор на Летен хит на Естрада плус и ИНТВ финалето ќе се одржи пред публика.

Повеќе...

ДАЛИ СЕ СЕЌАВАТЕ НА ДРАГАНЧЕ?

Драганче деновиве ужива (како што би рекле Скопјани) на плажата во трпејца.

Повеќе...

ВЕЧЕРВА НА ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА ФЕСТИВАЛ НА...

Вечерва  ќе се одржи традиционално Ѕвездената Орбита на популарноста која и оваа година е во организација...

Повеќе...

IИзбор на Летен Хит

Избор на летен фолк хит

NOVICA VASILEVSKI-NE BERI GAJLE - 0.8%
ELENA VELEVSKA-LOSA KOPIJA - 1.6%
OLIVERA VASILEVSKA-TI SI ZA MENE - 0.7%
IVAN RADEVSKI-PAJTON LENO KE TI KUPAM - 0.1%
ELENA JOVCESKA-SMIZLA - 0.5%
ANASTASIJA PETRESKA - SRNATA STO PLACE - 6.3%
BILJANA I ORHIDEJA-BALKAN SE TRESE - 0.4%
LENCE MARKOSKA-NEVESTA - 1.7%
SPASE MATLIOSKI -LUBICE - 2.5%
BOBI SPASENCOVSKI-DURI TE IMAM TEBE - 14.8%
GOKO JOVIK-TUGINA PUSTA DALECINA - 2.4%
SANI-SEKSI MAMA - 3.8%
TANJA I AKORDI-GRESKA - 3%
TATIJNA LAZAROVSKA-LEPATANOT MOJ - 0.3%
JOVICA PECOV-NOKNA KRALICA - 0.4%
GOCE PETRESKI BANANATA-NEKA KAPAT OCI DVE - 0.7%
ANETA ARSOVSKA-UBAV MOJ - 0.2%
TUSE-KUME ZAIGRAJ - 0.2%
KISMI ZUMATE - 1.2%
STOJNE NIKOLOVA-BAKNIME - 7.9%
DZEZIKA-PROFESORE - 3%
DARKO BILBILOVSKI - NEVESTA UBAVA KE VI DONESAM - 0.4%
SNEZE RADICESKA -SMS - 0.2%
RUBINCO BLAGADUSA-JANA - 0.7%
ANETA NAKOVSKA -KRALICA - 0%
BLAGOJA GRUEVSKI-REKO MOJA - 0.3%
TANDEMI-CAKANA - 0.2%
DANIELA TEMELKOVSKA-NE SE NADEVAJ - 0.2%
MAESTRAL-PARI BRE PARI - 0.1%
MOLIKA JUNIOR-PUSTA PECALBA - 4%
PETAR NECEVSKI-ZOLTO FUSTANCE - 0%
ZORE MICEVSKA-SOLZI ZA NAS - 0.1%
KUBA I AKORDI-ZASTANI SOLZO - 0.1%
MARJAN KOCEV-VISKI - 0.2%
SPASEN SILJANOVSKI-BELA RADO - 0.2%
ADRIANA ACEVSKA-NEVERNIK - 0.2%
ALTERNATOR-DA MI CUVAS MESTO - 0.4%
ADI ADRIJANA- PAZI PAZI - 2%
FAVORITI-MAJKO MAKEDONIJO - 0.3%
SLADZANA STOLEVSKA - KRAJ NA PRIKAZNA - 2.2%
BОBI PAVLOVSKI-DIJAGNOZA - 24.3%
SANJA RISTESKA-RAKE PUKE - 0.3%
BORCE NAUMOVSKI-MAKEDONSKI NARODE - 0.3%
ADRIJANA ALEKSIESKA - OJ JANO JANO - 0.6%
IRENA SPASOVSKA - KLUC OD ZLATO - 0%
ENERGY BAND - LUDNICA - 0.8%
LIVE BAND - SRODNI DUSI - 4.3%

Вкупно Гласови: 1362
The voting for this poll has ended on: 18 Авг 2014 - 00:00

Светлана – Цеца Ражантовиќ и Аца Лукас по трет пат мораа да го откажат снимањето на спотот за нивната дуетна песна “Ne zanosim se ja”. scroll back to top

Повеќе...

 

Пред неколку дена низ српските медиуми се рашири веста дека една од најпопуларните српски пејачки Радмила Манојловиќ преговара за да учествува во познатато шоу „Tvoje lice zvuči poznato“ и тоа дека и е понудено осум илјади евра месечно ако ја прифати понудата.

scroll back to top

Повеќе...

 

Реномираниот фестивал на новосоздадена македонска народна песна Лешочкиот Фолк Фест и оваа година со ново издание за љубителите на македонскиот фолк мелос.scroll back to top

Повеќе...

 

Оливера Василевска со нејзината песна Ти си замене избрана за Фол летен хит за оваа година.

scroll back to top

Повеќе...

 

Лепа Брена одби да учествува во Ice Bucket Challenge, хуманитарана акција која ја отвори Пит Фретс за помош на заболените од амиотрофична латерална склероза – ALSм на која се прикличи целиот свет.scroll back to top

Повеќе...

 

Како што дознава Телеграф, музичкото шоу „Pinkove zvezde” кое се емитува на телевизијата Пинк ќе биди сосема поразлично од она што е досега видено на овие простори, а натпреварот започнува во септември.scroll back to top

Повеќе...

 

Деновиве фолк пејачот Иван Радевски снимаше видеозапис за неговата најнова песна "Китино моме"scroll back to top

Повеќе...

 

Емина Јаховиќ неодамна се вознемири на новинарското прашање дали има естетски интервенции по своето тело, и не спаѓа во оние девојки кои сакаат да признаат и да зборуваат за тоа.

scroll back to top

Повеќе...

 

Љубовната приказна на српската пејачка Катарина Живковиќ и водителот Бане Јанковиќ  која заврши со тоа што Каца замина во прегратките на  неговиот најдобар другар, овие денови доби и свој шпански развој.

scroll back to top

Повеќе...

 

Саша Ковачевич иако својот 29 –ти роденден го прослави во нашата земја поточно во Кочани, каде што имаше концерт по своето враќање во Србија го очекуваа уште много изненадувања.scroll back to top

Повеќе...

 

Оваа година по три 4 години избор на Летен хит на Естрада плус и ИНТВ финалето ќе се одржи пред публика.scroll back to top

Повеќе...

 


Позната бугарска пејачка, која ја нарекуваат ангелскиот глас на Бугарија - Преслава која оваа година беше една од учесничките во традиционалната летна турнеја на бугарската музичка телевизија „Планета“, ги израдува своите фанови со чисто нова песна.

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската поп-фолк пејачка Тина Иванович уште од почетокот на нејзината кариера е со познат секси изглед со кој никој не го остава рамнодушен.

scroll back to top

Повеќе...

 

Се сеќавате ли на бугарската пејачка Цветелина Јанева која во 2010 година го претстави хитот „Влез“ кој преку ноќ ја направи ѕвезда не само во Бугарија туку и во цела Европа?scroll back to top

Повеќе...

 

Позната бугарска пејачка Джена ги израдува своите фанови со нова песна и видеоспот.scroll back to top

Повеќе...

 

Драганче деновиве ужива (како што би рекле Скопјани) на плажата во трпејца.

scroll back to top

Повеќе...

 

Вечерва  ќе се одржи традиционално Ѕвездената Орбита на популарноста која и оваа година е во организација на  битолската Телевизија Орбис.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гоце Петрески деновиве спаси девојка која се давела во Охридското езеро.

scroll back to top

Повеќе...

 

Погодете која е оваа фолк пејачка,која најавува жешка фотосесија.

scroll back to top

Повеќе...

 

фолк пејачката Оливера Василевска деновиве во Охридско го снимаше својот најнов видеозапис.

scroll back to top

Повеќе...

 

фолк пејачот Борче Наумовски деновиве снимаше два нови видеозаписи.scroll back to top

Повеќе...

 

Премиерно новиот спот на најбараната Бугарска фолк пејачка Раина.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во рамките на одбележувањето на македонскиот национален празник Илинден и патронен празник на општина Илинден, на 29 јули 2014 година, вторник, во манастирскиот комплекс Св. Георги во с. Дељадровце, ќе се одржи фестивалот на традиционални македонски песни Илинденски Етно Фест 2014.scroll back to top

Повеќе...

 

Денес Зоре Мицевска ја промовираше нејзината најнова песна "Го фрлам прстенот" по Австралиските радиа каде и офециолна признава дека се разведува.

scroll back to top

Повеќе...

 

Погледнетего новиот спот на младиот Стружанец Антонио.scroll back to top

Повеќе...

 

Погледнете го новиот спот на Дарко Билбиловски и Анета Молика.scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 36 гости присутни
Банер
За вашите највесели моменти во животот ви треба оркестар што никогаш нема да ве изневери, а тоа е оркестар ФАВОРИТИ
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
Банер
АМАЈЛИЈА БЕНД ПРОБИШТИП 071/853 381 071/249 806
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/