Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ЕКСТРА БЕНД БИТОЛА И МАРЈАН КОЦЕВ - ГОЛЕМ БЕКРИЈА - 16.2%
ГРУПА ЧАРДАК - ЗАВЕТНА - 21.6%
АНЕТА И МОЛИКА - МАЈКА - 5.4%
МИЛЕ КУЗМАНОВСКИ - КРАЛ БЕЗ КРУНА - 10.8%
ПЕЛАГОНИСКИ МЕРАК - ДОСТА БЕШЕ ЕРГЕНУВАЊЕ - 0%
НОСТАЛГИЈА - ДАЈ ТЕ МИ ЈА (БИСЕРА) - 2.7%
КОРОНА - НЕМА ЖИВОТ АНГЕЛИНО - 21.6%
ФАВОРИТИ ГОСТИВАР - НИЗ КОРИЈА ЗЕЛЕНА - 13.5%
КУБА И БОН ТОН - ПРОСТИ МИ (ПРЕДЛОГ) - 5.4%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - НЕ МОЖАМ ДУШО (ПРЕДЛОГ) - 2.7%
The voting for this poll has ended on: 25 Јун 2016 - 00:00

Најнови наслови

КАРЛЕУША ЌЕ ЗБЕСНЕ: СРПСКА ФОЛКЕРКА И ГО...

Стилот на Јелена Карлеуша е инспирација за многу дами во светот, но изгледа и за нејзината колешка Вики...

Повеќе...

НЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕБОЛИ НЕВЕРСТВОТО НА КОЛЕШКАТА:...

Весна Змијанац неодамана го продала станот во Вождовац и тоа за 80.000 евра. Таа се иселила од зградата во која...

Повеќе...

ВЛАДО ГЕОРГИЕВ ШОКИРА: ЧОЛА БЕШЕ ШПИОН, ЗАТОА...

Српскиот пејач, Владо Георгиев вели дека неговиот постар колега Здравко Чолиќ своевремено бил соработник на...

Повеќе...

БИЈОНСЕ: СЕМЕЈНО УЖИВАЊЕ НА РАЈСКИ ОСТРОВ

Познатиот брачен пар по повод Денот на таткото отпатувал на Хаваи, а според преубавите фотографии кои...

Повеќе...

Е РЕТКО МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ ЕЛЕНА РИСТЕСКА ВО ВАКВО...

Кога велат дека популарната Елена Ристеска е една од најзгодните пејачки на нашата естрада, очигледно не...

Повеќе...

АНА НИКОЛИЌ СЕ РАЗГОЛЕ, ФАНОВИТЕ ЈА НАПАДНАА...

Поп ѕвездата Ана Николиќ која неодамна го објави својот нов, петти по ред албум „Лабилна“ периодов го...

Повеќе...

АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ЌЕ ГО ОСТАВИ СИНОТ НА БРЕНА...

Ова е многу лош период за пејачката.

Повеќе...

ПЕЈАЧКАТА ТАЊА САВИЧ ГО ИЗНЕВЕРУВА СОПРУГОТ. СО...

Сопругот Душан е убеден дека неговата сопруга го изневерува, и тоа на секаков начин пробува да го разоткрие.

Повеќе...

Суд во Лос Анџелес вчера одлучи дека песната "Stairway to Heaven" на легендарната рок група Лед Цепелин снимена на почетокот на 1971 година, не е плагијат. 

Прочуената рок балада, пред две години стана предмет на спот покренат од Мајкл Скидмор, застапник на сега веќе покојниот гитарист на групата Спирит, Ренди Вулф, кој е автор на инструменталната рок композиција "Taurus" од 1967 година. 

Адвокатот кој тврди дека песната е плагијат на "Taurus" бараше отштета од еден милион долари, со камата.

scroll back to top
 

Калиста има само 16 години, а веќе се има изборено со ракот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Стилот на Јелена Карлеуша е инспирација за многу дами во светот, но изгледа и за нејзината колешка Вики Миљковиќ.

scroll back to top

Повеќе...

 

fewokgowrge

Весна Змијанац неодамана го продала станот во Вождовац и тоа за 80.000 евра. Таа се иселила од зградата во која живее нејзиниот поранешен вереник Жељко Ристиќ бидејќи не може да го лгеда со неговата нова девојка Злата Петровиќ.

scroll back to top

Повеќе...

 

vlado zdravko

Српскиот пејач, Владо Георгиев вели дека неговиот постар колега Здравко Чолиќ своевремено бил соработник на службата за државна безбедност, позната како УДБА. Тој го коментирал хитот на Чола, “Pisacu joj pisam duga” од 1980 година, за кој рекол нешто за што веќе подолго време се шпекулира.

scroll back to top

Повеќе...

 

bijonse-semejno-uzhivane-na-rajski-ostrov-foto

Познатиот брачен пар по повод Денот на таткото отпатувал на Хаваи, а според преубавите фотографии кои настанале по тој повод изгледата дека од разводот за кои сите говореа нема ништо да биде. Познатата пејачка Бијонсе отпатувала со својот сопруг Џеј Зи и нивната ќерка Блу Ајви на одмор на Хаваи, а на својата службена интернет страна објавила и неколку преубави фотографии.

scroll back to top

Повеќе...

 

DSC_6469

Кога велат дека популарната Елена Ристеска е една од најзгодните пејачки на нашата естрада, очигледно не грешат.

scroll back to top

Повеќе...

 

Screenshot_3

Повеќе пати до сега сме имале прилика да ги видиме познатите на фотографии како навистина изгледаат.

scroll back to top

Повеќе...

 

13516528_10153878709152950_2578834830881769592_n

Поп ѕвездата Ана Николиќ која неодамна го објави својот нов, петти по ред албум „Лабилна“ периодов го промовира ширум локалите во Србија.

scroll back to top

Повеќе...

 

filip-zivojinovic-620x330

Ова е многу лош период за пејачката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сопругот Душан е убеден дека неговата сопруга го изневерува, и тоа на секаков начин пробува да го разоткрие.

scroll back to top

Повеќе...

 

Денес во соработка со ИН продукција група Чардак го реализираа својот план за снимање спот на песната насловена "Во Охрида града".

scroll back to top

Повеќе...

 

Популарниот фолк пејач, Јордан Митев деновиве снимаше спот за неговата преработка на старата радовишка песна "Ај што мерак имам бабо".

scroll back to top

Повеќе...

 

Огнен Амиџиќ и Маринко Маџгаљ ги снимија песните „Боже“ и „За се сум крив“ непосредно пред смртта на актерот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ирена Спасовска вчера во Велес го реализираше својот план за снимање нов видео спот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Screenshot_2

Го паметите ли Бојан Стојков?

scroll back to top

Повеќе...

 

Clipboard03-620x350

Популарната пејачка објави фотографии кои ги „запалија“ социјалните мрежи.

scroll back to top

Повеќе...

 

sinisa-kovacevic-foto-marina-lopicic-1450047536-803575

Поранешната љубовница на Мирослав Илиќ, Мирјана Антоновиќ и нејзиниот син Девин му подготвуваат хаос на Мирослав Илиќ, за кој таа тврди дека е татко на нејзиниот син.

scroll back to top

Повеќе...

 

Иако долги години владе со светската сцена, латино заводникот Енрике Иглесијас (41), се уште ги „излудува“ обожавателките.

scroll back to top

Повеќе...

 

jennifer-lopez-iheartradio-pool-party-2014-billboard-650

Латино секс-бомбата Џенифер Лопез вели дека во младоста постојано се споредувала со другите жени и била несреќна затоа што не била слаба.

scroll back to top

Повеќе...

 

131581_tyzee-3_ff

„Палимо“ е песната на која сигурно ќе се танцува ова лето, а е во изведба на Тајзи и Дарко Спејко, победникот на „Големиот брат“.

scroll back to top

Повеќе...

 

Настанат од творците на култниот фолм „Е. Т. вонземјанин“ предводени од маестралниот Стивен Спилберг, на 30 јуни во киносалите доаѓа новото филмско остварување наменето за целото семејство - „Големиот пријателски џин“.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк-пејачите Татјана Лазаревска и Новица Василевски, заедно со Ферус Мустафов снимија дивиди со балканска музика.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк пеачот Влатко Алексовски, ексклузивно за нашата продукција ни ги откри краткорочните активности од неговата музичка кариера.

scroll back to top

Повеќе...

 

Даниела Темелковска деновиве снимаше спот за нејзината најнова песна насловена "Карамела".

scroll back to top

Повеќе...

 

dijana-jankovic-vs-karleusa

Илјада и прва естрадна битка за Карлеуша.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 3 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/